Info telefon +420 603 347 147

Pozor na spekulace s doménami

  4.05.2010     Domény

Díky informacím klientů Vás chceme upozornit na spekulace s doménovými jmény, které se poslední dobou rozmohly. Pokud si nejste jisti, ozvěte se e-mailem či telefonicky ke konzultaci.

Postup je zhruba podobný, nepoctivé firmy mají několik scénařů, jak na vás zapůsobit. Všechny končí nákupem předražených domén.

Zpravidla si vytipují středně velkou či menší firmu, která má registrovánu pouze .cz doménu, případně pouze .eu. Následuje telefon do dané společnosti, kde jim vyděšeně slečna sdělí zhruba toto: "Dobrý den, nezlobte se, ale mám tu požadavek na registraci domén vašefirma.info, .com, .net. Můj šéf mi řekl, že vám mám zavolat, aby nedošlo k nějakému poškození vašeho jména. Mám možnost to zastavit pokud si okamžitě objednáte registraci přes nás."

Zní to docela přesvědčivě, zvlášť pokud se sami o domény nestaráte a problematiku nesledujete. Uzavření obchodu se děje telefonicky, takže stačí váš souhlas ústně a problém je na cestě. Jedinou útěchou vám může být, že domény, které vám slečna nabízí bývají zpravidla volné (spekulanti se snaží ušetřit a nabízejí něco, co si stále můžete koupit), takže je třeba zvážit, zda skutečně o domény stojíte či nikoliv. Vzhledem k tomu, že jste je nepotřebovali doteď, s klidným srdcem spekulantům řekněte, že si domény mohou nechat. Pokud máte o domény skutečně zájem, musíte být v registraci zkrátka rychlejší, aby nedošlo k plnění objednaných služeb, které se cenově pohybují kolem 4000kč za doménu.

Pokud potřebujete poradit, pomoci či zaregistrovat urgentně doménu, ozvěte se. Máme s tím zkušenosti.

Externí odkazy na danou problematiku

  • Česká doménová centrála obvolává se zvláštní nabídkou
  • CZ.NIC varuje před společností Česká doménová centrála