Info telefon +420 603 347 147

Pojmy (FAQ)

Základní pojmy v oblasti hostování internetových stránek

Vysvětlení jednotlivých pojmů

Doména

Doména je světově unikátní název pod kterým budete na Internetu k nalezení. Pro firmu Vomáčka to pravděpodobně bude doména vomacka.cz. Ředitel firmy pak bude mít e-mailovou adresu reditel@vomacka.cz a www stránky budou na adrese www.vomacka.cz. Domény se musí registrovat aby bylo jasné komu který název patří. Platí pravidlo, že kdo dřív příjde, ten dřív mele. Proto se může stát, že doména s vaším jménem bude už zabrána někým jiným. To je nemilé a je to důvod proč si řada firem registruje své domény jaksi do zásoby. I když nemají www stránky, nebo e-mail, přesto si alespoň zaregistrovali svou doménu, aby až v budoucnosti na Internet vstoupí mohli vystupovat právě pod svým jménem. Nabízíme vám registraci domény (vyřízení agendy související s registraci u registrační společnosti), a také technické zázemí. Pro provoz domény je totiž nutné mít dva počítače připojené k Internetu.

E-mail

Elektronická pošta je dnes již samozřejmou součástí komunikace. Je rychlá, levná, efektivní. Zařídíme aby vám elektronická pošta chodila v pořádku a včas. Můžete si vytvářet jednotlive e-mailové schránky, můžete si nechat posílat oznámení o poště na mobil, poštu přesměrovávat, kopírovat, atd... Rádi pro vás vymyslíme optimální variantu.

Internetové stránky, www stránky, web

WWW stránky jsou dnes srdcem Internetu. To je to hlavní, to je to oč tu běží. Pro stále více lidí se stalo samozřejmností, že pokud něco hledají začnou na Internetu. Jednoduchou www prezentaci si dnes už může dovolit i opravdu jednomužná firmička. Můžete brát Internet jako jistou formu adresáře firem. Něco jako zlaté stránky. Rozdíl je v tom, že tenhle adresář se dá prohledávat automaticky a údaje, které na něm zveřejníte můžete kdykoliv změnit, či rozšířit. Další výhodou je, že kdykoliv si někdo vaše údaje prohlédne, dozvíte se o tom. O přístupech na vaše stránky se totiž vede podrobný protokol. To je samozřejmě jen ten nejjednodušší případ prezentace na internetu. Komplikovanější způsoby pak zahrnují i vybudování celého internetového obchodu, kde si váš zákazník může pomocí formulářů vybrat požadované zboží a vy mu jej doručíte na dobírku až domů. Je to prodejna, která může mít otevřeno 7 dní v týdnu a 24 h denně. Prodejna, která se obejde bez prodavačů.