Info telefon +420 603 347 147

VPS, servery

Pokud Vám nestačí klasický webhosting a potřebujete svobodu, rozumíte nastavení systému Linux nebo Windows, je tato služba pro Vás

Popis služby

Doména Prostor Email SQL Cena
neomezeně až 200 GB od 200 Kč/měsíc Další srovnání

Cena od 200 Kč/měsíc při platbě na rok pro 1 modul 1x procesor 1,8 GHz, 1GB RAM, 15GB prostor na serveru.

Virtuální server (VPS)

VPS (Virtuální server) je mezikrok mezi webhostingem a vlastním serverem. Na jednom serveru může běžet více VPS s vyhrazenými prostředky. Takový virtuální server následně funguje jako klasický server, ale za zlomové náklady. Virtuální servery nejsou samozřejmě tak výkonné jako servery klasické. Ale často stačí na firemní provozování např. mail serveru, databázového serveru či vlastního účetního serveru, kdy není třeba kupovat a provozovat 3 drahé servery, ale stačí 3x VPS, kde každé může mít jiný operační systém. VPS je hlavně o svobodě, ale už méně o vyšším výkonu než u webhostingu. U virtuálních serverů nebudete muset řešit hardware, jeho výpadky, pouze systém a zabezpečení. Virtuální servery nezálohujeme.

Pro provozování VPS je třeba mít zkušenosti s administrací systému na dálku nebo mít administrátora, který dohlíží na nastavení a instalací služeb, jejich zálohování a konfuguraci. Pokud administrátora nemáte a potřebujete VPS, ozvěte se nám. Standardně se o nastavení VPS a serverů nestaráme! Jsou plně v kompetenci zákazníka.

Operační systémy pro VPS

Při zřizování VPS je třeba rozhodnout, zda jej chcete úplně bez operačního systému a budete instalovat dle libosti svůj, případně zvolíte z některých balíčků předinstalovaných systémů Linux (CentOS, Debian, Fedora, SUSE, Ubuntu) nebo Windows Server (2008, 2012).

Vlastní server

Máte vlastní hardware, který potřebujete připojit v některém z datacenter? Máme pro vás řešení na páteřních sítích v Praze a Brně. Přístup do NIX, SIX. Kontaktujte nás.