Info telefon +420 603 347 147

gmail.com a omezení

  4.08.2010     Hosting

Společnost google umožňuje využívat službu gmail.com i pro domény 2.řádu. Má to však své úskalí.

Používat gmail jako mailový server není až tak těžké nastavit. Stačí dle postupu zeditovat dns záznamy dané domény a mailová komunikace bude přesměrována na servery googlu. Zvláště pro zahraniční mailovou komunikaci se to jeví jako vhodná varianta. Často se stává, že antispamová ochrana vyhodnotí i validní zahraniční emaily jako spam, zvlášť pokud se zahraničím často nekomunikujete. Pak takový mail může zapadnout. Oproti tomu má google velmi kvalitní antispam a tak se zahraničními maily problémy nejsou. Bohužel jsou ale jiná omezení.

Velikost odesílaného i přijímaného emailu nesmí přesáhnout 25MB, ač je schránka podstatně větší. Tohle je řekněme rozumné omezení, které se nedotkne každého a větší soubory zkrátka nepatří do emaily. Horší je to s omezením příloh. Google neodešle ani nepřijme takové emaily, které obsahují přílohy těchto typů:

"ade", "adp", "bat", "chm", "cmd", "com", "cpl", "exe",
"hta", "ins", "isp", "jse", "lib", "mde", "msc", "msp",
"mst", "pif", "scr", "sct", "shb", "sys", "vb", "vbe",
"vbs", "vxd", "wsc", "wsf", "wsh"

A to ani když je pošlete zazipovány v některém z těchto formátu (.zip, .tar, .tgz, .taz, .z, .gz)

Kam míří toto omezení je jasné. Vzhledem k tomu, že přes 95% mailové komunikace jsou nevyžádané emaily často obsahující viry, chce tímto google nejspíš své zákazníky ochránit. Bohužel pro některé uživatele se tak stává tato služba nepoužitelná. Nutno dodat, že je ZDARMA, takže je třeba zvážit veškerá pro a proti a zvolit příslušný vhodný produkt.

Více najdete:
mail.google.com