Info telefon +420 603 347 147

Novinky a webhostingové zprávy

Informace a zajímavosti z oblasti webhostingu, internetu, hacků, virů, SEO a dalšího internetového dění.

Chyba pluginu WP-Super-Cache ohrožuje miliony stránek bežících na WordPressu

  10.04.2015     Open source

Kvůli chybě pluginu WP-Super-Cache jsou miliony stránek běžících na CMS WordPress ohroženy kyber útoky. Konkrétně se jedná o perzistentní XSS; útočník tedy může do stránek vložit svůj vlastní kód, přes který pak napadne návštěvníky stránek. Administrátorům stránek běžících na WordPressu se doporučuje ihned updatovat na poslední verzi pluginu WP-Super-Cache, kterou je 1.4.4. V ní je již chyba opravena.

Číst více

Tisíce kompromitovaných instancí WordPressu přesměrovává návštěvníky stránek na exploit kit

  28.03.2015     Open source

Tisíce kompromitovaných instancí WordPressu přesměrovává své návštěvníky na exploit kit Fiesta. Malware, který se po úspěšném exploitování některé ze zranitelností nainstaluje do počítače oběti je různý, byl reportován jak výskyt bankovních trojanů, tak také Cryptowallu 3.0. Samotné instance WordPressu jsou napadány skrz plug-in RevSlider.

Číst více

Bezpečnostní záplata Drupalu opravuje díru resetování hesla

  20.03.2015     Open source

Byly oznámeny nové verze pro Drupal 6 a 7, které obsahují pouze změny týkající se bezpečnosti. Jedna z nich umožňuje potenciálnímu útočníkovi resetovat uživatelský účet bez původního hesla. Zranitelnost však může být exploitována pouze za určitých okolností, proto byla označena jako mírně závažná. Správcům stránek se doporučuje provést update co nejdříve.

Číst více