Info telefon +420 603 347 147

Novinky a webhostingové zprávy

Informace a zajímavosti z oblasti webhostingu, internetu, hacků, virů, SEO a dalšího internetového dění.

Výrobce kečupů Heinz a porno

  20.06.2015     Domény

Výrobce kečupů Heinz má problém. V roce 2012 - 2014 probíhala kampaň na obalech kečupů s vyobrazeným QR kódem. Doteď by to bylo v pořádku. Pak si ale nechali expirovat a propadnout doménu a co se nestalo...

Číst více

Pozor na nebezpečné Minecraft aplikace

  28.05.2015     Internet

V Google Play obchodu se za posledních devět měsíců objevilo nejméně 33 scareware aplikací, které se vydávají za cheaty, případně za tipy a průvodce hrou. Ve skutečnosti však tyto aplikace ukazují uživatelům banner, který je informuje o údajné virové nákaze. Zároveň nabízí jeho odstranění v případě, že si uživatel objedná prémiové SMS.

Číst více

V oběhu je infikovaná verze PuTTY

  23.05.2015     Internet

Společnost Symantec upozornila na to, že na Internetu se intenzívně distribuuje trojanem infikovaná verze SSH klienta PuTTY. Pokud uživatel využije tuto binárku pro připojení na svůj server, obsažený trojan odešle použité přihlašovací údaje na server útočníka.

Číst více

Přes e-maily se šíří vydírání DDoS útoky

  13.05.2015     Internet

Případy vydírání, při nichž jsou od provozovatelů služeb požadovány platby v Bitcoinech, se v poslední době objevují častěji. Vydíraní spočívá v hrozbě plánovaného DDoS útoku o deklarované síle až 400Gbps. I když je výsledná sila útoku v řádu několika desátek Gbps, může útok výrazně omezit poskytování služeb. CSIRT.CZ upozorňuje, že podle dosavadních poznatků nezáleží na tom, zda oběť bude či nebude na výzvu reagovat, útoky probíhají náhodně.

Číst více